Zapraszamy przedszkolaków do naszych bibliotek!

Z przyjemnością informujemy, że obie biblioteki CBK uczestniczą w programie „Mała książka – wielki człowiek” realizowanym przez Instytut Książki.

Od lat do rąk dzieci i ich opiekunów trafiają bezpłatne wyprawki czytelnicze. Należymy do grona blisko 7 tys. bibliotek publicznych w Polsce, w których dzieci w wieku przedszkolnym mogą odbierać wyjątkowe książki na dobry czytelniczy start.

Tegoroczne wyprawki czytelnicze dla przedszkolaków są wyjątkowe. Młodzi czytelnicy będą mogli odebrać nie jeden, a nawet trzy tytuły – są to „Przywitanie lata” Marii Dek, „Rita i koń” Marty Kopyt oraz „Bobuś” Martyny Skibińskiej.

„Czytaj chwilę” to hasło tegorocznej kampanii. Aby zachęcić osoby nieczytające do sięgania po książkę potrzeba przekazu podejmującego tematy, które żywo dotykają odbiorców. Wspomniane wcześniej badania pokazują, że rodzice, którzy nie czytają dzieciom codziennie, za najczęstszą przyczynę wskazują brak czasu. Nie ma wątpliwości, że opiekunowie to bardzo zajęte osoby. Na głowie mają mnóstwo rzeczy małych i dużych, a w każdą wkładają czułość i uwagę. Niektóre z nich trzeba zrobić tu i teraz, inne można odłożyć, żeby pobyć TU I TERAZ. Wspólne momenty z książką – czytanie, rozmowy, wygłupy – to chwile, które zostają z nami na zawsze. Dlatego w codziennym zabieganiu niektóre rzeczy warto odłożyć… na chwilę.

Serdecznie zapraszamy rodziców z przedszkolakami do naszych bibliotek w Przedmościu i Serbach!

***

Program „Mała książka – wielki człowiek” jest realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Data opublikowania: 13:34, 5 listopada 2025

Kategorie: Aktualności