Zajęcia z patronem roku w tle

W czwartek 15 czerwca odbyły się pierwsze z zajęć zatytułowanych „Płótna i podróże”, przygotowane i przeprowadzone przez Ewelinę Murzyńską i Małgorzatę Soś ze świetlicy i biblioteki w Serbach.

Zajęcia odbyły się w specjalnym kąciku inspirowanym obrazami Jerzego Nowosielskiego – jednego z patronów 2023 roku. Był malarzem, który mieszkał i tworzył w Krakowie. Jego dzieła bardzo różnią się od klasycznych obrazów, na których widać przedmioty, piękne pejzaże czy ludzi jak ze zdjęć. Świat tego artysty jest bardzo uproszczony i magiczny, pełen niezwykłych przedmiotów, luster i postaci.

Uczestnicy zajęć w Serbach mogli m.in. zmierzyć się z układaniem puzzli przedstawiających malarskie dzieła, jak również spróbować swoich sił w najróżniejszych pracach plastycznych. Wspaniałe plony warsztatów zostały nagrodzone kredkowymi upominkami.

„Płótna i podróże” odbyły się również w naszej bibliotece i świetlicy w Przedmościu (piątek 16.06). Młodzi uczestnicy nie dowierzali własnym oczom, widząc Pracownię Orange przemienioną w malarskie atelier! Szkoda, że burza pokrzyżowała Agnieszce Biegas i Natalii Pasternak plany, miał się bowiem odbyć prawdziwy malarski plener pod chmurką.

Tematem przewodnim spotkania były dzieła Jerzego Nowosielskiego. Wybrane do zajęć obrazy artysty miały cechę wspólną – motywy pojazdów, podróży. Posłużyły one naszym młodym artystom jako podstawa do ich własnych kompozycji, profesjonalnie wykonywanych na płótnach i przy sztalugach. Zabawa była doskonała, nie zabrakło także upominków – pluszowych gnomków.

Malarki i malarze – świetnie się spisaliście!

Więcej zdjęć z zajęć znajdziecie w naszym profilu facebookowym.

Data opublikowania: 18:42, 23 czerwca 2023

Kategorie: Aktualności