Wysyp książek pod choinkę!

ksiazki2

Biblioteka w Przedmościu wzbogaciła się w grudniu o 65 nowych tytułów o wartości 1 605,11 zł. Tematyka jest dość szeroka, nasi czytelnicy z całą pewnością znajdą dla siebie!

Nasz księgozbiór zasiliły m.in. kryminały Jędrzeja Pasierskiego (cykl o komisarz Ninie Warwiłow) i Jeffa Cohena, fantastyka w wydaniu młodego polskiego pisarza Marcina Sindery („Wróżda”, „Żmij”) oraz Suzanne Collins (sfilmowany cykl „Igrzyska śmierci”). Do tego opowiadania i eseje noblistki Olgi Tokarczuk („Lalka i perła”, ”Czuły narrator”, ”Profesor Andrews w Warszawie”), zbiory reportaży wielokrotnie nagradzanej reporterki Hanny Krall („ Na wschód od Arbatu”, „Pola i inne rzeczy teatralne”), humorystyczne powieści Iwony Banach („Białe święta, zimny trup”), Olgi Rudnickiej, Marty Obuch („Wiedźma duszona w winie”) i Jacka Getnera (zabawny cykl o przygodach detektywa Przypadka), powieści obyczajowe Katarzyny Kostołowskiej i Joanny Szarańskiej („Testerka”, „Alpaka czułości”) a także mistrza grozy Stephena Kinga („Później”, ”Baśniowa opowieść”).

Nie zawiodą się również ci, którzy preferują literaturę popularnonaukową i biografie – czekają na nich m.in. takie tytuły jak „Pańszczyzna. Prawdziwa historia polskiego niewolnictwa”, „Jak dawniej leczono, czyli Plomby z mchu i inne historie”, „Prywatne wojny Hitlera, Churchilla, Stalina i Roosevelta”, „Stulecie trucicieli”, „Frida”.

Z kolei młodszych czytelników na pewno ucieszą arcyciekawe historie o przygodach w świecie Minecrafta (cykl „Kroniki z Woodsword”), kontynuacja przygód młodego czarodzieja Calluma (cykl „Magisterium”) oraz nowe komiksy paragrafowe. Dla miłośników historyjek obrazkowych mamy prawdziwą gratkę – nowe wydanie kultowego tytułu „Antresolka profesora Nerwosolka” autorstwa jednego z ojców polskiego komiksu Tadeusza Baranowskiego.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki w Przedmościu!

Data opublikowania: 13:06, 14 grudnia 2023

Kategorie: Aktualności