Wtorek Seniorek – spotkanie z łamigłówkami (22.07)

Podczas kolejnego wakacyjnego spotkania w ramach Wtorku Seniorek w sali CBK w Przedmościu tematem przewodnim były łamigłówki. Wierzcie lub nie, ale przybyłe na spotkanie panie błyskawicznie nauczyły się rozwiązywać sudoku (nie taki diabeł straszny!), próbowały także swoich sił w tangramie i innych przestrzennych łamigłówkach logicznych! Dowiedziały się także wielu ciekawostek z historii gier, np. dlaczego gra w kości nazywa się właśnie „grą w kości”, skąd się wzięły nazwy figur i kolorów w kartach, jakie są główne zasady układania kostki Rubika. Temat łamigłówek okazał się bardzo przyjemny i z pewnością jeszcze niejeden raz do niego wrócimy – ćwiczeń mózgu nigdy za wiele.

Za tydzień malutka przerwa, a kolejne spotkanie w ramach Wtorku Seniorek wstępnie zaplanowaliśmy na 5 sierpnia. Do zobaczenia!

Data opublikowania: 08:46, 28 lipca 2025

Kategorie: Aktualności