Warsztaty z historią w Grodźcu – 24.05

Warsztaty historyczne w Grodźcu Małym (piątek 24 maja) rozpoczęły cykl spotkań o korzeniach współczesnej Gminy Głogów, zatytułowany „Przecież stamtąd przyszliśmy”.

Spotkanie zorganizowane przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów w ramach projektu „Etnokulturalna Gmina Głogów. Aktywna edukacja regionalna” poprowadził Marcin Kuchnicki (Towarzystwo Ziemi Głogowskiej) – regionalista doskonale zorientowany w barwnej historii naszej małej ojczyzny. Zebrani mogli zapoznać się z bogatą prezentacją na temat osadnictwa w okolicach Grodźca Małego i Rapocina, obfitującą w dawne mapy, zdjęcia, dokumenty źródłowe. Do tego sporo ciekawostek i aktywnej dyskusji, wspólne poszukiwanie śladów dawnych wiatraków, młynów i pomników, liczne wspomnienia z życia wsi i jej mieszkańców… Nie sposób było się nudzić.

Dziękujemy wszystkim zainteresowanym za przybycie i aktywny udział w warsztatach. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z historią lokalną w tle – już w czerwcu w Serbach!

(Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2024)

Data opublikowania: 23:55, 24 maja 2024

Kategorie: Aktualności