Podgłogowskie Ziemie Odzyskane

Podgłogowskie Ziemie Odzyskane

Serdecznie zapraszamy 10 października o godz. 16 do sali Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Przedmościu na spotkanie zatytułowane „Podgłogowskie Ziemie Odzyskane: warsztaty budowy tożsamości lokalnej w Przedmościu”.

Podczas warsztatów można będzie obejrzeć i wysłuchać prezentacji o historycznych i kulturowych zasobach Przedmościa. Chcielibyśmy też zainicjować działania zmierzające do powstania lokalnej izby tradycji – zbioru pamiątek, dokumentów, rekwizytów związanych z dziejami miejscowości, jej mieszkańców, ochotniczej straży pożarnej. Na miejscu można już będzie obejrzeć niektóre zgromadzone eksponaty! O wszystkim opowie prowadzący spotkanie Marcin Kuchnicki – pasjonat historii lokalnej, działacz Towarzystwa Ziemi Głogowskiej, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Przedmościu.

Serdecznie zapraszamy zarówno mieszkańców miejscowości, jak i wszystkich zainteresowanych historią i kulturą naszego regionu, tworzeniem i rozwojem izb tradycji. Można zgłaszać się telefonicznie lub e-mailowo, szczegóły na plakacie. Do zobaczenia!

Warsztaty organizowane w ramach projektu „Tropiciele Lokalnej Historii: powrót do przeszłości w Gminie Głogów”, realizowanego przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów. Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

https://niepodlegla.gov.pl/

https://www.facebook.com/niepodlegla1918

pasek logo niepodległa

Data opublikowania: 21:17, 25 września 2023

Kategorie: Aktualności