Udane dożynki gminne w Wilkowie

dożynki wilków 2023

W sobotę 26 sierpnia w miejscowości Wilków odbyły się uroczystości dożynkowe Gminy Głogów.

🌼 Barwny korowód, prowadzony przez kapelę ludową i poczty sztandarowe OSP Wilków i Gminy Głogów, wkroczył o godzinie 14 na plac dożynkowy. Podczas polowej mszy świętej dziękczynnej, celebrowanej przez księdza Grzegorza Niedźwiedzia z wilkowskiej parafii i towarzyszących mu księży, dziękowano za tegoroczne plony i trud rolniczej pracy.

🌼 Po mszy odbył się ceremoniał dożynkowy. Zespół Serbowiacy dokonał ośpiewania wieńców dożynkowych. Starostowie dożynek – Państwo Jolanta i Ireneusz Bielewiczowie, rolnicy z Wilkowa – przekazali na ręce gospodarza dożynek – Wójta Gminy Głogów Bartłomieja Zimny – dary: bukiet kwiatów i chleb. Nastąpiło tradycyjne dzielenie chleba, którym częstowano wszystkich uczestników rolniczego święta.

🌼 Następnie głos zabrał Wójt Gminy Głogów, który serdecznie powitał licznie przybyłych gości, a także podziękował rolnikom z terenu gminy za trud ich pracy, życząc im zdrowia i pomyślności. Z kolei Przewodniczący Rady Gminy Piotr Cypryjański życzył wszystkim przybyłym do Wilkowa dobrej dożynkowej zabawy.

🌼 Po zakończeniu oficjalnej części święta plonów, na scenie zaprezentowały się wszystkie zespoły folklorystyczne Gminy Głogów: Serbowiacy, Iskierki, Przedmościanki i Grodzianki. O godzinie 18 zrobiło się jeszcze bardziej energetycznie, gitarowo i rockowo, a to za sprawą świetnego występu zespołu Kropla. Następnie scenę przejął didżej Mateusz – doskonała zabawa w rytm muzyki tanecznej trwała do późnych godzin nocnych.

🌼 Dużo działo się na placu dożynkowym. Sołectwa Gminy Głogów jak zawsze przygotowały stoiska z mnóstwem kulinarnych pyszności, którymi szczodrze częstowano przybyłych. W namiocie Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Głogów trwał kiermasz charytatywny – można było wspomóc rehabilitację 11-letniej Weroniki Molisak z Borku, zmagającej się z trudną chorobą, a przy okazji zaopatrzyć się w przepiękne rękodzieło wykonane przez niezastąpione Panie z CBK. Chętnie częstowano się także grą terenową „Gmina Głogów: powrót do przeszłości”.

🌼 Z kolei wśród najmłodszych uczestników wilkowskiego święta dużą popularnością cieszyły się dmuchane place zabaw i stanowiska dla miłośników warkoczyków i tatuaży. Do wspólnej zabawy z bańkami mydlanymi i nie tylko zapraszały wesołe klauny.

Wszystkim uczestnikom święta plonów w Wilkowie bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzone chwile!

Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów bardzo serdecznie dziękuje wszystkim osobom oraz instytucjom, które wsparły nas w organizacji tegorocznego święta plonów. W szczególności chcielibyśmy podziękować:

🎖 dyrekcji i superpomocnej ekipie Zakładu Gospodarki Komunalnej w Serbach

🎖 ochotniczym strażakom z Wilkowa i Szczyglic

🎖 całemu sołectwu Wilków

🎖 Bankowi Spółdzielczemu w Głogowie

🎖 Referatowi Środowiska i Dróg Urzędu Gminy Głogów

🎖 Julkowi Pawełkiewiczowi (za wszystko!)

🎖 Sebastianowi Urbańskiemu

🎖 naszemu superratownikowi medycznemu Arkowi i jego superwsparciu!

🎖 księdzu proboszczowi Grzegorzowi Niedźwiedziowi

🎖 zespołom ludowym

🎖 sołectwom Gminy Głogów, które przygotowały wspaniałe stoiska i dary

I oczywiście wszystkim, którzy wspierali nasze Panie w rozlicznych działaniach kulinarno-zdobniczych, a naszych Panów – w akcjach montażowo-demontażowych. Bardzo, bardzo dziękujemy!

Dużo więcej zdjęć z dożynek można znaleźć w naszym profilu na Facebooku – zapraszamy!

Zdjęcia: Piotr Gajek.

Data opublikowania: 09:37, 28 sierpnia 2023

Kategorie: Aktualności