Biblioteczki w Grodźcu Małym

Grodziec Mały biblioteczki

W drugim tygodniu października grupa nieformalna z Grodźca Małego, realizująca projekt w ramach programu „Coraz Bliżej Kultury: inicjatywy kulturalne w Gminie Głogów”, przygotowywała w świetlicy dwie drewniane biblioteczki plenerowe na książki. Obie konstrukcje zostaną zamontowane w sadzie koło boiska sportowego i będą stanowić doskonałe miejsce na akcję bookcrossingu. Dzięki nim mieszkańcy w szybki i przystępny sposób będą mogli sięgnąć po książki, przeczytać i ponownie pozostawić kolejnym osobom, jak również przynieść swoje książki, by nadać im drugie życie.

Biblioteczki zostaną zamontowane 21 października podczas zaplanowanego wydarzenia „Wspólnie posadźmy sad”. Członkowie grupy z Grodźca Małego dziękują Panu Karolowi Piechowiakowi za ogromny wkład pracy w przygotowanie obu biblioteczek i serdecznie zapraszają na sadzonkowo-ogniskową akcję!

Zdjęcia (+więcej zdjęć): Sołectwo Grodziec Mały

(Inicjatywa kulturalna „Pszczółka wie, co dobre – mieszkańcy Grodźca Małego też to poznają” jest współfinansowana przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2023)

Data opublikowania: 21:51, 12 października 2023

Kategorie: Aktualności