Tłusty Czwartek na ludowo w Przedmościu – 12.02

Tłusty Czwartek na ludowo w Gminie Głogów to doskonała coroczna okazja, aby spotkać się w gronie dobrych znajomych, skosztować smażonych i pieczonych pyszności, a także posłuchać pieśni ludowych. Nie inaczej było w tym roku. W sali CBK w Przedmościu mogliśmy częstować się wyśmienitymi pączkami przygotowanymi przez Panie z zespołu folklorystycznego Przedmościanki, który obchodzi w tym roku 40-lecie swojej działalności!

Przybyłych powitali Dyrektor CBK Leszek Rydz i Wójt Gminy Głogów Bartłomiej Zimny, życząc udanego wieczoru i dobrej zabawy. Po chwili na scenie pojawiły się Przedmościanki, by wykonać wiązankę pieśni ludowych, a następnie odebrać z rąk Wójta Gminy podziękowanie i kwietne upominki. Następnie równie udanie zaprezentowały się kolejne nasze gminne zespoły: Serbowiacy i Grodzianki.

Ekipa CBK serdecznie dziękuje wszystkim przybyłym gościom za wspólnie spędzony czas, a zespołom – za bardzo udane występy artystyczne. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy udanego ostatniego tygodnia karnawału!

(zdjęcia: P. Gajek)

Data opublikowania: 08:38, 13 lutego 2026

Kategorie: Aktualności