Symbol dawnego Przedmościa

Makieta Przedmoście

– Zbudujmy makietę naszej dzwonnicy! – taki cel postawiła sobie grupa nieformalna mieszkańców miejscowości Przedmoście, realizując jedno z działań inicjatywy kulturalnej „Kultura i tradycje Przedmościa wczoraj i dziś” w partnerstwie z naszym Centrum. Ależ czemu nie! To co, działamy? Działamy!

26 września Pracownię Orange odwiedziła klasa VI ze szkoły podstawowej w Przedmościu i można było przystąpić do dzieła. Grunt to dobry podział zadań – utworzyły się podgrupy projektujące i wykonujące poszczególne elementy konstrukcji. W ruch poszły długopisy 3D, laserowy ploter, nożyczki, farby, kleje… Młodych majsterkowiczów wspierał w najtrudniejszych momentach dobry przyjaciel Pracowni Orange Pan Adrian Ławniczak (który pomógł zaprojektować i wykonać m.in. główny korpus makiety), jak również Natalia i Agnieszka z CBK. Trzeba przyznać, że efekt, choć jeszcze niepełny, już robi wielkie wrażenie!

Ambitna i bardzo zaangażowana klasa VI (oklaski!) zadeklarowała, że lada moment znów nas odwiedzi, by kontynuować prace nad makietą dzwonnicy – symbolem dawnego i obecnego Przedmościa. Czekamy na Was z niecierpliwością!

Więcej zdjęć z wydarzenia znajduje się w naszym profilu na Facebooku.

(Inicjatywa kulturalna „Kultura i tradycja Przedmościa wczoraj i dziś” jest współfinansowana przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2023)

Data opublikowania: 18:59, 26 września 2023

Kategorie: Aktualności