Święto Grzybów – kultura w deszczu!

Święto Grzybów, zorganizowane 22.09 w Krzekotowie przez grupę nieformalną mieszkańców wsi, należy zaliczyć do bardzo udanych. Jak powszechnie wiadomo, grzyby lubią deszczyk, ale nawet wieczorne załamanie pogody nie mogło nikogo powstrzymać od wspólnej integracji, zwłaszcza że atrakcji nie brakowało!

Na dobry początek można było zwiedzić hale Exotic Mushroom Center – krzekotowskiego zakładu zajmującego się hodowlą i eksportem grzybów shiitake. W otwarciu święta wzięli udział m.in. Sołtys Wsi Izabela Bałut i Wójt Gminy Głogów Bartłomiej Zimny. Licznie zgromadzeni mieszkańcy i goście chętnie startowali w konkursach z grzybami w rolach głównych, wręczono także upominki dla uczestników warsztatów rękodzielniczych (grzybowy string art), które odbywały się wcześniej w świetlicy. Przysmaków grzybowych i nie tylko było co niemiara. Cieszy udana współpraca sołectwa z innymi organizacjami – Święto Grzybów w Krzekotowie wsparli m.in. strażacy z Borku i Wilkowa oraz sołectwo Zabornia, brawo Wy!

Gratulując organizatorom i współorganizatorom, trzymamy kciuki, by przyszłoroczne święto było równie udane, a niespodziewanym deszczykom to my już bardzo serdecznie podziękujemy!

Więcej zdjęć z wydarzenia – w naszej galerii na Facebooku.

(Inicjatywa kulturalna „Święto Grzybów w Krzekotowie” jest współfinansowana przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2023)

Data opublikowania: 11:42, 25 września 2023

Kategorie: Aktualności