Świąteczne spotkanie z kolędami (17.12)

Przedświąteczne spotkanie wigilijne, w którym zawsze bierze udział liczne grono seniorów, to od lat stały punkt w kalendarzu wydarzeń kulturalnych w Gminie Głogów. Nie inaczej było w tym roku – w niedzielne popołudnie 17 grudnia w sali Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Głogów spotkali się mieszkańcy naszej gminy, by wspólnie pokolędować, podzielić się opłatkiem, skosztować świątecznych pyszności i miło spędzić czas.

Zaproszonych gości powitał dyrektor CBK Leszek Rydz. Następnie gospodarz spotkania Wójt Gminy Głogów Bartłomiej Zimny, a także Przewodniczący Rady Gminy Piotr Cypryjański oraz księża z gminnych parafii złożyli wszystkim przybyłym życzenia zdrowych, pogodnych świąt i udanego Nowego Roku, po czym rozpoczęło się piękne wspólne kolędowanie. Na scenie wspaniale zaprezentowały się wszystkie zespoły folklorystyczne Gminy Głogów: Przedmościanki, Iskierki, Serbowiacy i Grodzianki. Można było skosztować tradycyjnych wigilijnych pyszności, między innymi pierożków i uszek, śledzia, sałatek, przygotowanych przez niezawodne panie z Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Głogów. Wieczór zakończył występ utalentowanych młodych artystów – Kingi Sawickiej i Dawida Urbanowicza, którzy wykonali nastrojowe pieśni świąteczne i kolędy.

Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów bardzo serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom wydarzenia za przybycie i stworzenie niepowtarzalnej świątecznej atmosfery!

Więcej zdjęć z wydarzenia można znaleźć w naszym profilu na Facebooku.

Data opublikowania: 11:56, 18 grudnia 2023

Kategorie: Aktualności