String art na ludowo w Serbach – 7.V

string art na ludowo

String art, czyli sztuka nici, to tworzenie obrazu za pomocą gwoździ przybijanych na deseczki, a następnie owijanie ich różnokolorowymi nićmi. Są to prace wymagające dużego skupienia i zaangażowania – aby wykonać cały obrazek, należy poświęcić dużo czasu.

We wtorek 7 maja w świetlicy środowiskowej w Serbach odbyły się warsztaty „String art na ludowo”. Było to pierwsze spotkanie z cyklu „Zainspirowani folklorem”, realizowane przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów w ramach programu „Etnokulturalna Gmina Głogów. Aktywna edukacja regionalna”. Poprowadziła je Ewelina Murzyńska, która przybliżyła 13 uczestniczkom podstawowe zasady tej techniki, a także opowiedziała o ludowym zdobnictwie kwiatowym. Następnie każda z dziewczyn oraz pań wybrała wzór do wykonania i już można było przystąpić do pracy. Piękne efekty warsztatów do zobaczenia w naszej fotorelacji!

Dziękujemy bardzo za uczestnictwo i już zapraszamy na kolejne etnospotkania w CBK!

(Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2024)

Data opublikowania: 21:52, 7 maja 2024

Kategorie: Aktualności