Kolejny Wtorek Seniorek (15.07) w sali CBK w Przedmościu upłynął nam bardzo przyjemnie. Tematem wiodącym było tym razem malarstwo. Mona Lisa, Dama z Łasiczką, Stworzenie Adama, Macierzyństwo, Trwałość pamięci, Bociany, Krzyk – to tylko niektóre obrazy, o których rozmawialiśmy. Można było dowiedzieć się między innymi, dlaczego pasterka z „Babiego lata” ma brudne nogi, który apostoł z „Ostatniej wieczerzy” to Judasz, a także czy aby na pewno biblijny Adam z obrazu Michała Anioła powinien być przedstawiony z pępkiem… Obejrzeliśmy również krótki film o symbolice ukrytej w niektórych klasycznych dziełach sztuki, a także wybrane obrazy i grafiki ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie.
Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze spotkanie i już zapraszamy na kolejny Wtorek Seniorek, 22 lipca o godz. 11!

