Spotkanie wigilijne w Gminie Głogów – 14.12

Przedświąteczne spotkanie wigilijne, w którym zawsze bierze udział liczne grono seniorów, to od wielu lat stały punkt w kalendarzu wydarzeń kulturalnych w naszej gminie. Nie inaczej było w tym roku – w niedzielne popołudnie 14 grudnia w sali CBK w Przedmościu spotkali się mieszkańcy naszej gminy, by wspólnie pokolędować, podzielić się opłatkiem, skosztować świątecznych pyszności i miło spędzić czas.

Na dobry początek mogliśmy obejrzeć piękne jasełkowe przedstawienie w wykonaniu dzieci ze szkoły w Przedmościu. Zaproszonych gości powitał dyrektor CBK Leszek Rydz. Następnie gospodarz spotkania Wójt Gminy Głogów Bartłomiej Zimny, Przewodniczący Rady Gminy Tomasz Jankowski oraz księża z gminnych parafii złożyli wszystkim przybyłym życzenia zdrowych, pogodnych świąt i udanego Nowego Roku. Życzenia składali także obecni na spotkaniu poseł Wojciech Zubowski i wicewojewoda dolnośląski Artur Jurkowski, po czym rozpoczęło się piękne wspólne kolędowanie.

Na scenie wspaniale zaprezentowały się wszystkie zespoły folklorystyczne Gminy Głogów: Serbowiacy, Przedmościanki i Grodzianki. Można było skosztować tradycyjnych wigilijnych pyszności, między innymi pierożków i krokietów, dań rybnych i sałatek przygotowanych przez niezastąpione panie z Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Głogów, a także wielu wspaniałych wypieków.

Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów bardzo serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom wydarzenia za przybycie i stworzenie niepowtarzalnej świątecznej atmosfery! Za przygotowanie programu artystycznego z młodymi wykonawcami w rolach głównych bardzo dziękujemy kadrze Szkoły Podstawowej w Przedmościu, w tym Pani Aurelii Borowiak, Pani Kamili Trznadel i Pani Dyrektor Elżbiecie Smorczewskiej. Dziękujemy także ZGK Serby za pomoc logistyczną w przygotowaniu wydarzenia. Wszystkim życzymy zdrowych, spokojnych świąt!

Zdjęcia: Piotr Gajek

Data opublikowania: 10:19, 30 grudnia 2025

Kategorie: Aktualności