Skarby w zieleni – moc wrażeń!

gra terenowa borek

13 września w słoneczne popołudnie grupa młodych śmiałków wyruszyła w parkowo-leśne tereny Borku, by poszukiwać skrytek i doskonale się bawić – a przy okazji i uczyć. Uczestnicy gry terenowej „Skarby w zieleni”, zaopatrzeni w mapy i dobre humory, zdobywali kolejne wskazówki i odwiedzali niezwykłe miejsca, m.in. Jaskinię Olbrzyma, Most Nad Przepaścią, Plac Tryskającej Wody, Park Tajemnic, Las Sekretów.

A na trasie – atrakcji co niemiara! Jedną ze skrytek trzeba było ściągnąć z drzewa specjalną „wędką”, przy innej zdobyć wskazówkę, układając podwójne puzzle. Dzieci musiały też wcielić się w role grzybiarzy, odnaleźć tajemniczy pieniek przy młodym dębie i motylka na ogrodzeniu, namierzyć brzozową strzałkę wskazującą jeden ze skarbów. Na swej trasie napotkały m.in. gigantyczną biedronkę, zająca pilnującego ściętego drewna, a nawet węża na gałęzi!

Podczas rozwiązywania zagadek przy ujęciu wody w Borku na młodych poszukiwaczy przygód czekała mała niespodzianka – powitał ich dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Serbach Andrzej Konowalczyk, a następnie oprowadził po obiekcie, opowiadając o tym, jak pozyskuje się wodę z wnętrza ziemi, do czego służą systemy rur, pompy i filtry. Dzielni wędrowcy z przyjemnością skosztowali świeżutkiej wody prosto z ujęcia – serdecznie dziękujemy za możliwość zwiedzenia stacji uzdatniania i fachowe oprowadzenie!

Na zakończenie spaceru w ręce mistrzów gry terenowej trafiły pamiątkowe dyplomy i sportowe upominki. Agnieszka, Natalia i Leszek z Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Głogów serdecznie dziękują dzielnym poszukiwaczom za wspólną zabawę, jak również za moc śmiechu i wesołych pogawędek podczas przemierzania malowniczych zakątków Borku!

Gra terenowa została zrealizowana w ramach projektu „Skarby w zieleni. Geocaching i ekologia w Gminie Głogów”, dzięki dotacji pozyskanej z programu „Ekogranty” Fundacji Orange.

Więcej zdjęć z gry terenowej – w naszym profilu facebookowym!

Data opublikowania: 21:28, 13 września 2023

Kategorie: Aktualności