Skarby przeszłości w Kluczach

W czwartkowe popołudnie 31 sierpnia w świetlicy w Kluczach odbyło się spotkanie międzypokoleniowe „Klucze wczoraj i dziś”, zrealizowane w ramach inicjatywy kulturalnej „Odkrywanie skarbów Kluczy” przez grupę nieformalną przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich Kluczowianki.

Najstarsi mieszkańcy opowiedzieli wiele ciekawych historii o miejscowości oraz powspominali minione czasy. Dzieci z zaciekawieniem słuchały historii oraz oglądały zdjęcia, na których mogły zobaczyć miejsca i wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lat. Dyskusjom nie było końca! Wspomnienia utrwalone na zdjęciach, które wielu mieszkańców przyniosło na spotkanie, a także wspólne rozmowy wywołały wiele uśmiechów oraz radości.

Na podstawie ciekawostek, starych fotografii i wspomnień z czwartkowego spotkania, dwa dni później w sobotę 2 września odbyła się gra terenowa dla dzieci „Skarby przeszłości”, której uczestnicy, wędrując śladami starych zdjęć, utrwalali przyswojone w czwartek informacje.

Zdjęcia + więcej zdjęć z wydarzenia: https://www.facebook.com/kluczowianki

(Inicjatywa kulturalna „Odkrywanie skarbów Kluczy” jest współfinansowana przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2023)

Data opublikowania: 17:36, 6 września 2023

Kategorie: Aktualności