Rękodzieło w Przedmościu (13.X)

makrama przedmoście

W piątkowy wieczór 13.X w Pracowni Orange w Przedmościu odbyły się warsztaty rękodzielnicze „Świat makramy”, przeprowadzone przez Natalię Pasternak w ramach inicjatywy kulturalnej „Kultura i tradycja Przedmościa wczoraj i dziś”, realizowanej przez grupę nieformalną mieszkańców Przedmościa przy współpracy z naszym Centrum.

Sztuka wiązania sznurków bez używania igieł, drutów i szydełek pozwala tworzyć najróżniejsze rzeczy, począwszy od prostych ozdób, a skończywszy na torbach, makatach czy kompozycjach ściennych. Uczestniczki zajęć świetnie sobie poradziły, a przy okazji zwiedziły wystawę fotograficzną „Przedmoście ongiś i dziś”, prezentowaną w sali CBK. Dziękujemy za wspólny wieczór i mnóstwo pozytywnej energii!

Więcej zdjęć w profilu facebookowym CBK.

(Inicjatywa kulturalna „Kultura i tradycja Przedmościa wczoraj i dziś” jest współfinansowana przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2023)

Data opublikowania: 09:08, 14 października 2023

Kategorie: Aktualności