Regionalne Studio Smaków

W piątek 22 września w sali CBK w Przedmościu odbyły się międzypokoleniowe warsztaty kulinarne zatytułowane „Regionalne Studio Smaków”, realizowane przez grupę nieformalną mieszkańców Przedmościa przy współpracy z naszym Centrum, w ramach inicjatywy kulturalnej „Kultura i tradycja Przedmościa wczoraj i dziś”.

W warsztatach główne skrzypce grało Koło Gospodyń Wiejskich z Przedmościa, zainspirowane „Kucharską Księgą Wspomnień Gminy Głogów” – wydawnictwem zawierającym wspomnienia powojennych osadników na Ziemi Głogowskiej, jak również przepisy dań z kuchni kresowej i wielkopolskiej. Wspólne pichcenie miało charakter wielopokoleniowy – przy stołach współpracowały babcie, mamy, ciocie, dzieci, wnuczki, przygotowując m.in. tradycyjne parowce czy kluski ze skwarkami. Było smacznie i pachnąco, a na koniec wszyscy uczestnicy mogli skosztować przygotowanych pyszności, miło spędzając piątkowy wieczór.

(Inicjatywa kulturalna „Kultura i tradycja Przedmościa wczoraj i dziś” jest współfinansowana przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2023)

Data opublikowania: 09:10, 25 września 2023

Kategorie: Aktualności