Pozyskaliśmy dotację z EtnoPolski!

EtnoPolska

Dobra wiadomość! Cieszymy się bardzo, ponieważ nasze Centrum pozyskało dotację w wysokości 39000 zł w programie EtnoPolska, realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury. Nasz projekt, zatytułowany „Etnokulturalna Gmina Głogów – aktywna edukacja regionalna”, został wysoko oceniony i znalazł się na 53. miejscu listy rankingowej (na blisko 1900 złożonych wniosków).

W ramach projektu między innymi zorganizujemy cykl warsztatów rękodzielniczych „Zainspirowani folklorem” i cykl spotkań dla najmłodszych pt. „Bajkowo, folkowo”. Opracujemy gry terenowe – wyprawy odkrywców, odbędzie się także kilka warsztatów edukacyjnych o korzeniach współczesnej Gminy Głogów, turniej szaradziarski oraz fotospacery – wycieczkowe plenery fotograficzne. Przed nami jeszcze trochę formalności i lada moment ruszamy z etnokulturą!

Celem programu EtnoPolska jest tworzenie warunków dla wzmacniania lokalnej tożsamości kulturowej oraz uczestnictwa w kulturze na poziomie lokalnym i regionalnym. Wspiera inicjatywy edukacyjno-animacyjne, działania twórcze i aktywności na rzecz zachowania, przekazu i kontynuacji tradycji regionalnych.

Data opublikowania: 17:23, 5 kwietnia 2024

Kategorie: Aktualności