We wtorek 16 września odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Książkowe Moliki”! Dzieci z dużym entuzjazmem uczestniczyły w zajęciach – rysowały, malowały i tworzyły własne opowieści.
Tym razem głównym bohaterem spotkania był pewien „Marek z ulicy Czereśniowej”. Młodzi uczestnicy wcielili się w rolę twórców i przyjaciół Marka – malowali dla niego towarzyszy, tworzyli historie z jego życia oraz wymyślali, co mogłoby sprawić, aby był bardziej uśmiechnięty i szczęśliwy. Najczęstszym pomysłem było to, aby Marek miał rodzinę i bliskich wokół siebie. W międzyczasie wszyscy zajadali się pysznymi, domowymi ciasteczkami przygotowanymi według przepisu naszych prababć – aromatycznymi, kruchymi i wypiekanymi z sercem. Była również możliwość odbioru talerzyków, które dzieci tworzyły podczas zajęć w pałacu w Chichach podczas Lata w Gminie Głogów.
Poprowadzone przez Ewelinę Murzyńską spotkanie było pełne kreatywności, ciepła i dziecięcej wyobraźni. Już nie możemy się doczekać kolejnych inspirujących zajęć!

