Podsumowanie Coraz Bliżej Kultury

cbk_finał

cbk_finał2

W środę 15 listopada w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Głogów w Przedmościu odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Coraz Bliżej Kultury: inicjatywy kulturalne w Gminy Głogów”, realizowany dzięki dotacji pozyskanej z Narodowego Centrum Kultury (program Dom Kultury+).

Dyrektor CBK Leszek Rydz powitał przybyłych przedstawicieli grup nieformalnych z Grodźca Małego, Kluczy, Krzekotowa, Przedmościa, Wilkowa i Zaborni, które w partnerstwie z naszym centrum kultury realizowały inicjatywy kulturalne w drugiej połowie br., a także pana Pawła Kamińskiego – przedstawiciela Narodowego Centrum Kultury. Po wysłuchaniu krótkiego podsumowania całego projektu – począwszy od działań ankietowych i tworzenia diagnozy kultury, a skończywszy na konkursie inicjatyw i jego rozstrzygnięciu – głos zabrały poszczególne grupy, które pochwaliły się licznymi działaniami zrealizowanymi w swoich miejscowościach. Następnie przyszła pora na dyskusję, wymianę doświadczeń, wspólną analizę plusów i minusów realizowanego projektu. Uczestnicy spotkania podkreślali zaangażowanie mieszkańców Gminy Głogów i nadspodziewanie duże zainteresowanie organizowanymi spotkaniami, warsztatami, grami terenowymi, piknikami integracyjnymi. Było dużo dobrej energii, pojawiły się także pierwsze deklaracje chęci kontynuowania niektórych rozpoczętych działań.

Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów bardzo serdecznie dziękuje uczestnikom spotkania za wszystkie miłe słowa. Bardzo się cieszymy, że wspólnymi siłami w dość krótkim czasie udało się sprawnie zrealizować zaplanowane wydarzenia, zwłaszcza że było ich naprawdę niemało: te 6 inicjatyw kulturalnych to aż 28 spotkań, warsztatów, wydarzeń, imprez! Dziękujemy Wam za Waszą aktywność, zaangażowanie, za współudział w animowaniu życia kulturalnego na terenie Gminy Głogów. Także panu Pawłowi bardzo dziękujemy za nieocenione wsparcie przez cały okres realizacji projektu. Pozdrawiamy!

Więcej zdjęć ze spotkania można znaleźć w naszym profilu na Facebooku.

Data opublikowania: 22:49, 15 listopada 2023

Kategorie: Aktualności