Plenerowe Kino Letnie w Zaborni

kino zabornia plakat

Z przyjemnością informujemy, że Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów wspiera projekt „Najtrudniejszy pierwszy krok”, realizowany przez grupę mieszkańców Zaborni dzięki dotacji pozyskanej z programu Działaj Lokalnie 2023 pod patronatem Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

Celem tego projektu jest zaangażowanie mieszkańców sołectwa Zabornia we wspólne działania na rzecz promocji kultury. Istotne jest również pobudzenie aktywności i integracja mieszkańców poprzez stworzenie miejsca spotkań w postaci Plenerowego Kina Letniego oraz seansów filmowych w świetlicy. Pomysł zrodził się podczas rozmów z mieszkańcami na temat form spędzania czasu wolnego i alternatywy dla nudy. Ideą Plenerowego Kina Letniego jest organizacja wydarzeń w taki sposób, by odpowiadało ono potrzebom mieszkańców niezależnie od ich wieku, tak aby każde pokolenie znalazło coś dla siebie: bajki, komedie romantyczne itp. Dzięki udziałowi w konkursie Działaj Lokalnie 2023 Zabornia pozyskała fundusze na zakup projektora wraz z akcesoriami oraz głośnika mobilnego.

Podczas pierwszego seansu w niedzielę 20 sierpnia zostanie wyświetlony film animowany „Epoka lodowcowa” Jest to ukłon w stronę dzieci, aby umilić im już bliski powrót do szkoły. Organizatorzy z sołectwa Zabornia serdecznie zapraszają mieszkańców Zaborni i Borku na wspólne oglądanie!

Data opublikowania: 18:51, 19 sierpnia 2023

Kategorie: Aktualności