Mimo że pogoda dziś nas nie rozpieszczała, „Piknik z książką” odbył się w ciepłej i przyjaznej atmosferze w budynku biblioteki oraz świetlicy środowiskowej w Serbach.
Mali miłośnicy książek z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali opowieści „Miejsce na miotle” autorstwa Julii Donaldson. Następnie z dużym zaangażowaniem odpowiadali na pytania dotyczące treści książki, wykazując się świetną pamięcią i spostrzegawczością.
Na zakończenie stworzyli piękne kolorowe ptaki, rozwijając swoją kreatywność, wyobraźnię oraz zdolności plastyczne. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku – dzieci ze smakiem zajadały się pysznym, czekoladowym ciastem przygotowanym przez Panią Sylwię. To było wyjątkowe spotkanie pełne uśmiechu, radości i twórczo spędzonego czasu!
Tydzień Bibliotek to wyjątkowa okazja, aby najmłodsi mogli odkrywać magiczny świat literatury, poznawać bogactwo książek i przekonać się, że czytanie może być prawdziwą przygodą. Pani Ewelina serdecznie zaprasza wszystkie dzieci do odwiedzania biblioteki, wspólnego odkrywania nowych historii oraz przeżywania niezwykłych przygód ukrytych na kartach książek.

