Paweł Kustroń szaradziarskim mistrzem gminy!

W sobotę 20 września w serbowskiej świetlicy odbyły się II Otwarte Szaradziarskie Mistrzostwa Gminy Głogów. Wystartowało w nich 21 miłośników łamigłówek z całej Polski, m.in. z Krakowa, Krosna, Zgierza, Górnego Śląska, Poznania, Jarocina, Zielonej Góry, Głogowa, Polkowic. Rywalizowano, rozwiązując najróżniejsze zadania szaradziarskie (krzyżówki, jolki, rebusy, sudoku itp.) w dwóch rundach, trwających 70 i 35 minut.

Zwycięzcą serbowskich zmagań został 🏆 Paweł Kustroń z Krosna, który zdobył 106 punktów (na 110 możliwych!) i wyprzedził na podium jaworznianina ✨ Krzysztofa Lofka oraz ✨ Dorotę Garbacik ze Zgierza. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez nasze Centrum, a także egzemplarze dwumiesięczników szaradziarskich od wydawnictwa Poziomo-Pionowo. Dodatkowe nagrody rzeczowe otrzymał także ✨ Alfred Krasicki z Serbów, któremu gratulujemy turniejowego debiutu! W przerwach można było wzmocnić swe siły pierożkami, a także skosztować wspaniałych ciast upieczonych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Serbach – bardzo serdecznie dziękujemy! Dziękujemy także Paniom z Głogowskiego Klubu Szaradzistów As, które pomogły w sprawdzaniu turniejowych prac.

Wszystkich uczestników serdecznie pozdrawiamy i już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję mistrzostw!

Pierwsza dziesiątka turnieju:

01. Paweł Kustroń, Krosno – 106 pkt (74, 32)

02. Krzysztof Lofek, Jaworzno – 97 (68, 29)

03. Dorota Garbacik, Zgierz – 96 (69, 27)

04. Marzena Szymanowska-Pietrzyk, Brusy – 94 (63, 31)

05. Maciej Gąska, Pruszków – 91 (61, 30)

06. Agnieszka Warwas, Poznań – 90 (61, 29)

07. Paweł Cyz, Grodzisk Wlkp. – 77 (56, 21)

08. Krystyna Moś, Piekary Śl. – 64 (47, 17)

09. Tomasz Malarz, Kraków – 64 (44, 20)

10. Leszek Marzec, Wieluń – 55 (42, 13)

Data opublikowania: 20:20, 22 września 2025

Kategorie: Aktualności