Pasowanie w bibliotece w Serbach

pasowanie serby

27 października uczennice i uczniowie klasy I z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przybyli do naszej biblioteki w Serbach, by wziąć udział w uroczystym Pasowaniu na Czytelnika.

Dzieci zapoznały się z budynkiem i układem książek na półkach, poznały także zasady dobrego zachowania w bibliotece, odwiedziła je bowiem Zagubiona Książka, która chciała znaleźć swoje miejsce „w biblioteczce na półeczce”. Głośno powitana przez rozradowanych młodych czytelników, opowiedziała im o swoich przygodach, zachęciła do wypożyczania i czytania bajek, a także poprosiła o szanowanie okładeczek i karteczek!

Następnie, przy pomocy Magicznej Niebieskiej Kredki, odbyło się Pasowanie na Czytelnika. Dzieci przyrzekły, że obowiązki czytelnika będą traktować z powaga, a wskazówek i rad książek słuchać z uwagą. Odbyły się także zajęcia plastyczno-techniczne, podczas których dzieci wykonywały samodzielnie własne zakładki do książek. Na zakończenie z rąk pani Gosi i pani Ewelinki otrzymały upominki i zostały pożegnane przez Książkę z Dużej Szafy. Dziękujemy za odwiedziny i serdecznie zachęcamy do jak najczęstszych kontaktów z książkami i naszą biblioteką.

Więcej zdjęć z uroczystości można znaleźć w naszym profilu facebookowym.

Data opublikowania: 16:06, 27 października 2023

Kategorie: Aktualności