Pasowanie na Czytelnika: biblioteka Przedmoście (22.10)

W środę 22 października bibliotekę w Przedmościu odwiedziła grupa uczniów pierwszej klasy ze szkoły podstawowej w Przedmościu.

,,Posłuchajcie, drogie dzieci, czas Wam tutaj szybko zleci, w bibliotece Was witamy, do zwiedzania zapraszamy!”. Po tym przywitaniu młodzi uczniowie obejrzeli krótki film opowiadający o bibliotece: o tym, co można tu robić, a czego robić nie wolno. Dzieci mogły również swobodnie zwiedzić bibliotekę i pobuszować po półkach – w tym roku największym zainteresowaniem cieszyły się książki o Harrym Potterze, Minecrafcie i disnejowskich księżniczkach. Potem trzeba było rozwiązać kilka zagadek dotyczących znajomości tytułów różnych bajek. Dzieci znalazły także największą, najgrubszą oraz najmniejszą i najcieńszą książeczkę w bibliotece, a także dowiedziały się, co to jest book folding i w jaki sposób można wykorzystać stare, niepotrzebne już książki. Po takim wprowadzeniu pierwszaki złożyły uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i zostały pasowanie na czytelników. Na pamiątkę otrzymały – jakżeby inaczej – wyprawki czytelnicze.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do jak najczęstszego odwiedzania naszej skarbnicy książek!

Data opublikowania: 10:17, 28 października 2025

Kategorie: Aktualności