Odkrywaliśmy tajniki kroniki – 4.X

tajniki kroniki

W środę 4 października w sali CBK w Przedmościu odbyły się warsztaty zatytułowane „Ocalić od zapomnienia: tajniki kroniki”. Było to pierwsze z dwóch zaplanowanych spotkań na temat tego, jak założyć i prowadzić lokalną kronikę, zorganizowane w ramach projektu „Tropiciele Lokalnej Historii: powrót do przeszłości w Gminie Głogów”, realizowanego przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Gospodarzem spotkania była Pani Renata Matysiak – historyk, kustosz w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie. Mogliśmy obejrzeć i wysłuchać bardzo ciekawej prezentacji o historii kronikarstwa, jak również przekartkować kilka woluminów przyniesionych przez uczestników. Nie zabrakło dobrych rad na temat tego, jak założyć i prowadzić kronikę, jakich błędów unikać i jak sprawić, by dla przyszłych pokoleń stała się źródłem bogatej wiedzy o współczesnych nam czasach, naszej miejscowości czy też organizacji.

A już za dwa tygodnie druga część kronikarskich warsztatów, na które zaprosimy młodzież ze szkoły w Przedmościu – tym razem będzie to praktyczna próba założenia modelowej kroniki związanej z miejscowością Przedmoście i bliską nam Pracownią Orange.

(Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”)

https://niepodlegla.gov.pl/

https://www.facebook.com/niepodlegla1918

pasek logo niepodległa

Data opublikowania: 20:55, 4 października 2023

Kategorie: Aktualności