Jak Ignacy Krasicki napisałby wiersz o Tinderze, Wisława Szymborska – o postach na Instagramie i Facebooku, a Jacek Kaczmarski – o „Grze o tron”? Marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w serbowskiej bibliotece upłynęło nam przy kawce i odrobinie poezji, czytaliśmy bowiem i rozmawialiśmy o zabawnych i skrzących się humorem wierszach Grzegorza Uznańskiego, w których naśladuje styl pisania wielkich poetek i poetów, tworząc utwory o bardzo aktualnej tematyce. Jak zawsze nasze rozmowy zeszły na wiele innych wątków książkowych, było też dzielenie się wrażeniami z ostatnich lektur (kilka polecajek na zdjęciach). Na kwietniowe spotkanie wybraliśmy do omówienia powieść Anny Dziewit-Meller „Juno”. Do zobaczenia, a wszystkim molom i molikom książkowym życzymy spokojnych, zaczytanych świąt!

