Noc Bibliotek: Serby i nietoperze

noc serby

6 października, w ramach akcji Noc Bibliotek, Ewelina Murzyńska i Małgorzata Soś zorganizowały w naszej bibliotece w Serbach czterogodzinne spotkanie pełne różnorodnych atrakcji. Głównym motywem wieczoru były nietoperze!

Na początku zajęć dzieci wysłuchały ciekawych informacji o latających ssakach. Nie zabrakło nietoperzowych przebieranek, batmanów i batmanek, różnorodnych zabaw. Uczestnicy wieczoru z dużym zaangażowaniem dekorowali nietoperzowe maski, a także wykonywali 💫 kolorowe lampiony świecące w ciemności. Wyruszyliśmy też wspólnie na poszukiwania nietoperzowych literek, które ukryły się w bibliotece, by móc utworzyć hasło przewodnie wydarzenia. Ogromną radość sprawiły dzieciom zabawy i historyjki opowiadane w ciemnościach.

W drugiej części wieczoru przyszedł czas na nietoperzowe goferki, które smakowały wyśmienicie. A na koniec zajęć czas na mały odpoczynek – oczywiście przy bajkach o Batmanie i o nietoperzowej przygodzie Listonosza Pata. Na pożegnanie każdy uczestnik Nocy Bibliotek otrzymał pamiątkowy dyplom, magnes oraz zakładkę do książki.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólny wieczór pełen wrażeń!

Więcej zdjęć z wydarzenia można znaleźć w naszym profilu facebookowym.

Data opublikowania: 10:09, 9 października 2023

Kategorie: Aktualności