Moc atrakcji dla najmłodszych!

Dzień Dziecka

III Gminny Dzień Dziecka za nami!

W niedzielę 4 czerwca dopisała pogoda, nic więc dziwnego, że młodzi mieszkańcy Gminy Głogów i ich opiekunowie tłumnie stawili się na placu przy Orliku w Serbach, by z radością korzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów. Imprezę otworzył Wójt Gminy Głogów Bartłomiej Zimny i zaprosił do wspólnej zabawy.

Nie sposób było się nudzić. Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy ochoczo przystąpili do zbierania pieczątek na kartach atrakcji i testowania najróżniejszych „czasoumilaczy”. Można było między innymi dorobić się malowanych buziek, warkoczyków i tatuaży, pohasać na dmuchańcach, stoczyć zaciętą walkę sumo, skorzystać z fotobudki, postrzelać do tarczy, pograć w minigolfa i plenerową grę planszową, poukładać puzzle przyrodnicze. OSP Serby prezentowała swój sprzęt, przeprowadziła także pokaz udzielania pierwszej pomocy. Wielką popularnością cieszył się konik ze Stajni Serbinowo, a wesołe klauny zachęcały do różnorodnych zabaw i konkurencji sprawnościowych. Na mniejszych i większych łasuszków czekało również małe co nieco: popcorn, wata cukrowa, frytki, nuggetsy, lody. Na koniec nasz wielki plac zabaw rozbłysnął setkami kolorów za sprawą pewnego magicznego superproszku!

Dziękujemy bardzo uczestnikom wydarzenia za tak liczne przybycie. Dzieciom z Gminy Głogów życzymy tylu uśmiechów przez cały rok, ile widzieliśmy dzisiaj na Waszych twarzach! Bardzo serdecznie dziękujemy także wszystkim dobrym duszyczkom, wolontariuszkom i wolontariuszom, którzy pomagali nam w organizacji tego wydarzenia. Jesteście wspaniali!

Mnóstwo zdjęć oraz filmik z wydarzenia zamieściliśmy w naszym profilu facebookowym.

Data opublikowania: 22:42, 4 czerwca 2023

Kategorie: Aktualności