Młody ekoturysta w Gminie Głogów

ekoturysta wilków

W niedzielę 17 września na placu zabaw w Wilkowie młodzi mieszkańcy Krzekotowa i Wilkowa rozpoczęli wesołą edukacyjną przygodę, biorąc udział w grze terenowej „Ekoturysta w Gminie Głogów”. Odwiedzając kolejne miejsca w okolicznych miejscowościach (m.in. krzekotowski las, wilkowski kościół), mierzyli się z różnorodnymi zagadkami, łamigłówkami, kolorowankami, zdobywając przy okazji upominki niespodzianki. Nie zabrakło także poczęstunku, a na zakończenie każde dziecko otrzymało piękny pamiątkowy dyplom.

Zdjęcia: KGW Krzekotów Żurawianki.

Grę zorganizowała grupa nieformalna mieszkańców Wilkowa i Krzekotowa, przy współpracy z kołami gospodyń z obu miejscowości, a wszystko to w ramach inicjatywy „Kulturalne ziółko w Gminie Głogów”, realizowanej w ramach projektu „Coraz Bliżej Kultury: inicjatywy kulturalne w Gminie Głogów”.

(Inicjatywa kulturalna „Kulturalne ziółko w Gminie Głogów” jest współfinansowana przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2023)

Data opublikowania: 18:05, 17 września 2023

Kategorie: Aktualności