Mali przyjaciele książek

W czwartek 9 listopada bibliotekę Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Głogów w Przedmościu odwiedziły niezwykle sympatyczne sześciolatki z grupy Sówek ze Szkoły Podstawowej w Przedmościu.

Powitane słowami: ,,Posłuchajcie, drogie dzieci – czas wam tutaj szybko zleci, w bibliotece was witamy, do zwiedzania zapraszamy!”, przedszkolaki mogły swobodnie zwiedzić bibliotekę i pobuszować po półkach, a następnie obejrzały przedstawienie kukiełkowe przygotowane przez Natalię Pasternak oraz Agnieszkę Biegas. Wystąpiły w nim takie postacie jak Czerwony Kapturek, Kot w Butach, Krasnale oraz Królowa Książka, która przedstawiła dzieciom swoje prośby o szacunek i odpowiednie traktowanie!

Po takim wprowadzeniu młodzi adepci czytelnictwa złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, i zostali pasowani na czytelników. Dzieci otrzymały także pamiątkowe dyplomy, wyprawki czytelnicze i drobne upominki. Na zakończenie spotkania odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których przedszkolaki wykonywały śmieszne muchomorki ludziki. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!

Data opublikowania: 21:39, 9 listopada 2023

Kategorie: Aktualności