Kulturalne wypieki w Zaborni (14.X)

Zabornia podpłomyki

Grupa nieformalna mieszkańców Zaborni i Borku, realizując projekt „Coraz Bliżej Kultury: inicjatywy kulturalne w Gminie Głogów”, zorganizowała w sobotę 14 października warsztaty kulinarne. Spotkanie odbyło się w samo południe na Ranczu Zaborek, a jego gospodarzem był Mariusz Laskowski.

Uczestnicy warsztatów mogli poznać tajniki procesu wyrabiania ciasta, tworzenia zaczynu i wypieku chleba oraz tradycyjnych podpłomyków – placków przygotowywanych z mąki i wody bez użycia drożdży, pieczonych na żarze lub rozgrzanej blasze. Wałki szybko poszły w ruch i niech żałuje, kto nie był, bo smakowite efekty może wyłącznie obejrzeć na zdjęciach… Na zakończenie spotkania każdy uczestnik w prezencie zabrał do domu świeżo upieczony chlebek!

Więcej zdjęć w profilu facebookowym CBK i sołectwa Zabornia.

(Inicjatywa kulturalna „Poznajmy się! Kulturalna integracja Zabornia-Borek” jest współfinansowana przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2023)

Data opublikowania: 20:13, 14 października 2023

Kategorie: Aktualności