W czwartkowe popołudnie, podczas kolejnego spotkania Książkowych Molików w bibliotece w Serbach, omawialiśmy książkę „Odwagi, zajączku!” autorstwa Nikoli Kinnear. Historia opowiada o małym zajączku, który bardzo bał się świata – nowych miejsc, nieznanych sytuacji i tego, co może go spotkać poza bezpieczną kryjówką.
W trakcie rozmowy doszliśmy jednak do wniosku, że świata nie trzeba się bać. Warto go poznawać i odważnie przeżywać nowe przygody, bo dzięki temu uczymy się wielu ciekawych rzeczy.
Dzieci chętnie opowiadały także o swoich własnych lękach. Okazało się, że największym strachem wśród naszych młodych gości są… pająki! A po pogawędce dzieci radośnie wykonały swoje własne zajączki, nie zabrakło także wesołych zabaw ruchowych.
Ewelina i Sylwia serdecznie pozdrawiają kicających czytających – do zobaczenia następnym razem!

