Książkowa wiosna w Przedmościu

Biblioteka w Przedmościu wzbogaciła się właśnie o 103 nowe tytuły. Tematyka jest dość  zróżnicowana, więc zarówno młodsi, jak i starsi czytelnicy znajdą dla siebie odpowiednią lekturę.

Nasz księgozbiór zasiliły między innymi:

kryminały Aleksandra Sowy, Maurice Leblanca („Arsene Lupin”) i zdobywcy Lapońskiej Nagrody Literackiej Juhani Karila („Polowanie na małego szczupaka”)

fantastyka w wydaniu młodych polskich pisarek: Magdaleny Kubasiewicz („Zaklęcie dla czarownika”) i Katarzyny Wierzbickiej („Z magią jej do twarzy”) oraz tiktowego fenomenu Travisa Baldree („Legendy i latte”)

kultowa powieść Raya Bradburego „451 stopni Fahrenheita”

zbiór poezji Samanthy Kitsch („Jojjo”)

powieści humorystyczne Iwony Banach („Upiór w moherze”), Marty Kisiel („Wtem denat”), Marty Obuch („Ja tu tylko zabijam”),

powieści obyczajowe Joanny Szarańskiej („Wymruczane szczęście”, „Kocha, lubi, szpieguje”), Anety Jadowskiej ( „Tajemnica domu Uklejów”), Sophie Irwin i Johna Irvinga („Jednoroczna wdowa”)

thrillery i horrory niekoronowanego mistrza gatunku Stephena Kinga („Castle Rock. Sklepik z marzeniami”, ”Znalezione nie kradzione”)

Nie zawiodą się również ci, którzy preferują literaturę faktu i biografie – czekają m.in. takie tytuły jak  „Mity II wojny światowej”, „Cywilizacja Słowian”, „Bohaterowie i zdrajcy”, „Krótka historia pijaństwa”, „Człowiek, którego nie było”, „Elżbieta Batory. Krwawa hrabina czy ofiara spisku Habsburgów?”, „Dom Gucci”. Z kolei miłośników odkrywania świata i podróży oczarują „Łosie w kaczeńcach”, „Prywatne życie łąki”, „Balią przez Amazonkę”, „Siłami natury, czyli bez silnika przez Amerykę Południową”. Reportaż godnie reprezentuje Joanna Kuciel-Frydryszak („Służące do wszystkiego”), Jeremy Clarkson („Diddly Squat. Rok na farmie”), Ludwika Władek („Cztery sztandary, jeden adres”), Nina Solomin („OK,amen”), a także Antonio Talia („Droga krajowa numer 106. Na tajnych szlakach kalabryjskiej mafii”).

Na najmłodszych czytelników czekają opowiastki o zwierzątkach Urszuli Kozłowskiej,          „Pamiętnik Czarnego Noska” Janiny Porazińskiej czy też prześmieszne przygody Emila ze Smalandii autorstwa Astrid Lindgren. Z kolei młodzież zachęcamy do sięgnięcia po arcyciekawe historie o przygodach w magicznym świecie Obrzeża (cykl „Pięć Królestw” Brandona Mulla), opowieści o zmaganiach i podróżach grupy wyrzutków w królestwie Skanii autorstwa Johna Flanagana (cykl „Drużyna”), cykl „Kroniki rodu Kane Ricka Riordana”, w którym bohaterowie muszą przeciwstawić się ożywionym bóstwom Egiptu oraz komiks paragrafowy „Obsydian” (wciel się w średniowiecznego rycerza i przeżyj przygodę życia!).

Serdecznie zapraszamy do biblioteki w Przedmościu!

Data opublikowania: 08:18, 23 kwietnia 2024

Kategorie: Aktualności