Klucze w obiektywie – wernisaż

Niedzielne popołudnie, słoneczko, ciasto, kawka, świeże powietrze – to idealne warunki na wernisaż fotowystawy przedstawiający efekty warsztatów fotograficznych oraz sesji zdjęciowej „Klucze w obiektywie”, zorganizowany 24 września przez grupę nieformalną mieszkańców Kluczy przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich Kluczowianki.

Momenty uchwycone na zdjęciach pięknie ozdobiły mury starej, aczkolwiek pięknej i magicznej stodoły. Miejsce nawołujące do przeszłości idealnie wkomponowało się w tematykę tej inicjatywy kulturalnej. Warto wspomnieć, że nowe zdjęcia przeplatały się z odświeżonymi starymi fotografiami z dziejów miejscowości, oraz że część zdjęć przedstawionych na wernisażu na stałe ozdobi ściany świetlicy wiejskiej! Pogoda łaskawie pozwoliła licznie przybyłym mieszkańcom spędzić popołudnie pod chmurką. Rozmowom przy biesiadnym stole nie było końca, znów powróciły wspomnienia z dawnych lat. Cieszy to, że w ramach projektu udało się dopisać nowy rozdział historii Kluczy – z nadzieją, że za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat to samo zrobią kolejne pokolenia.

Organizatorki inicjatywy: „Po tym spotkaniu utwierdziliśmy się w przekonaniu, że warto działać i angażować lokalną społeczność w każdym wieku – wszystko da się połączyć”. Nic dodać, nic ująć – brawo Klucze!

Zdjęcia (+więcej zdjęć): KGW Kluczowianki

(Inicjatywa kulturalna „Odkrywanie skarbów Kluczy” jest współfinansowana przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2023)

Data opublikowania: 12:13, 25 września 2023

Kategorie: Aktualności