II Forum Kultury za nami

sala

30 maja w sali narad Urzędu Gminy Głogów odbyło się II Forum Przyjaciół Kultury Gminy Głogów, zorganizowane w ramach projektu „Coraz Bliżej Kultury: nowa odsłona kultury w Gminie Głogów”, realizowanego dzięki dotacji w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2023.

Przybyłych powitali Zastępca Wójta Gminy Marta Vašiček oraz dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Głogów Leszek Rydz, który poprowadził spotkanie, najpierw prezentując wstępne wnioski z diagnozy kultury przygotowywanej przez CBK, a następnie przedstawiając główne zasady konkursu inicjatyw, który zostanie ogłoszony w najbliższych dniach m.in. na stronie internetowej CBK (gokprzedmoscie.pl lub cbkgg.pl). W ramach konkursu co najmniej trzyosobowe grupy nieformalne z terenu Gminy Głogów będą mogły zgłaszać pomysły kulturalno-społecznych inicjatyw na rzecz lokalnych społeczności i przestrzeni publicznej. Najlepsze z nich uzyskają dofinansowanie i będą realizowane w drugiej połowie tego roku. Zebrani mogli zaznajomić się m.in. z regulaminem naboru i wzorem formularza wniosku.

Dziękujemy bardzo za udział w spotkaniu. Wypatrujcie ogłoszenia o konkursie inicjatyw!

(Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2023)

Data opublikowania: 09:35, 31 maja 2023

Kategorie: Aktualności, Forum Przyjaciół Kultury