Gminne spotkanie wielkanocne – 24.03

wielkanoc24_2

Spotkanie wielkanocne w Gminie Głogów ma już długą tradycję. Także i w tym roku w Niedzielę Palmową 24 marca blisko 180 osób zjawiło się w sali Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Głogów w Przedmościu, by złożyć sobie życzenia, obejrzeć występy, skosztować świątecznych potraw.

Na dobry początek wystąpiły dzieci z grupy przedszkolnej Motylki oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Przedmościu, wspaniale prezentując swe talenty muzyczne, wokalne i taneczne. Dziękujemy bardzo Paniom Paulinie Frankowskiej i Elżbiecie Jakubowskiej za przygotowanie programu. Następnie na scenie pojawił się gospodarz spotkania – Wójt Gminy Głogów Bartłomiej Zimny, który po powitaniu wszystkich przybyłych złożył mieszkańcom Gminy Głogów, a zwłaszcza osobom starszym i samotnym, świąteczne życzenia zdrowia, radości i pokoju.

Po krótkiej modlitwie (dziękujemy bardzo księżom za przybycie) na scenie zaprezentowały się wszystkie zespoły folklorystyczne Gminy Głogów: Przedmościanki, Iskierki, Serbowiacy i Grodzianki. Zgromadzeni goście mogli wysłuchać wielu wielkopostnych pieśni, w międzyczasie częstując się tradycyjnymi świątecznymi potrawami przygotowanymi przez Panie z Centrum Biblioteczno-Kulturalnego, między innymi żurem, białą kiełbasą, jajkami, sałatką jarzynową i wspaniałymi wypiekami.

Serdecznie dziękujemy za wspólne niedzielne popołudnie z tradycjami w tle. Wszystkiego dobrego na Święta!

(zdjęcia: Piotr Gajek)

Więcej zdjęć w naszej galerii facebookowej.

Data opublikowania: 17:23, 25 marca 2024

Kategorie: Aktualności