Folklor i pączki w Przedmościu – 8.II

tłusty czwartek

W czwartkowy wieczór 8 lutego sala Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Głogów w Przedmościu zapełniła się miłośnikami integracyjnych spotkań, łakoci i folkloru, a to za sprawą tradycyjnego Tłustego Czwartku, organizowanego w Gminie Głogów od 2000 roku.

Wójt Gminy Głogów Bartłomiej Zimny przywitał gości i zaprosił na poczęstunek – pączki przygotowane przez Panie z zespołu folklorystycznego Przedmościanki. Ile ich tego dnia usmażyły, nie wie nikt, ale to musiała być gigantyczna liczba, ponieważ zużyły aż 20 kostek masła, 25 kg mąki i… 200 jajek! Jak powszechnie wiadomo, kalorie tracą na wartości w rytmach radosnej muzyki, toteż na scenie pojawiły się gminne zespoły folklorystyczne. Rozpoczęły przedstawicielki gospodarzy, uhonorowane przez Wójta Gminy Głogów pamiątkowym dyplomem i kwiatami. Następnie zaprezentowali się Serbowiacy, a na finał wspaniale wystąpiły dynamiczne Grodzianki.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i oczywiście liczymy, że za rok znów spotkamy się na kolejnym pączkowym święcie w Gminie Głogów!

(zdjęcia: Piotr Gajek)

Więcej zdjęć w profilu facebookowym CBK.

Data opublikowania: 10:24, 9 lutego 2024

Kategorie: Aktualności