Ferie z Gminą Głogów, dzień 7

Dzień pełen wrażeń? Mało powiedziane… To był dzień pełen NIEZWYKŁYCH WRAŻEŃ! A wszystko za sprawą Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze, do którego zawitały dzisiaj dzieci ze świetlic w Serbach i Wilkowie w ramach ferii z Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Głogów.

Nasi podopieczni mogli do woli zwiedzać niezwykle ciekawą wystawę interaktywną, pełną najróżniejszych ciekawostek z takich dziedzin jak fizyka, geografia, biologia, optyka. Do tego dwa pakiety zajęć tematycznych: o eksperymentach z ciśnieniem (pompki, suszarki i balony poszły w ruch) oraz o świecie gadów – tu na odważnych czekała nie lada gratka, a mianowicie możliwość bliższego poznania paru milutkich osobników z rodziny połozowatych (węże zbożowe). Wielkie oklaski dla tych, którym niestraszne były łuski i wężowe skóry!

Podczas siódmego dnia ferii z Gminą Głogów w naszych świetlicach w Borku, Przedmościu i Szczyglicach królowało rękodzieło. Przede wszystkim w ruch poszły guziki – jak się okazuje, można z nich wyczarowywać niezwykłe rzeczy, począwszy od przyszywanych ozdóbek, a skończywszy na pracochłonnych upominkach z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ponadto Szczyglice przygotowywały urocze włochate tarantule i włóczkowe cieszaki, Przedmoście projektowało witrażyki i szykowało ciasteczka dla ptaków, a Borek objadał się naleśnikami! W międzyczasie Szczyglice odwiedzili nasi fachowcy od spraw beznadziejnych, czyli Pan Mietek i Pan Pawełek – teraz piłkarzyki hulają jak złoto! Pozdrawiamy!

Data opublikowania: 22:41, 23 stycznia 2024

Kategorie: Aktualności