Ferie z Gminą Głogów, dzień 6

O tym, że w kluczewskiej agroturystyce jest fantastycznie, dowiedzieliśmy się już w pierwszym tygodniu ferii. Dziś mogły się o tym przekonać dzieci ze świetlic w Borku, Przedmościu i Szczyglic.

Godziny szybko mijały nam na kolejnych coraz to ciekawszych atrakcjach: a to pyszna słodka niespodzianka, a to wizyta u kózek i krówek, przejażdżki najróżniejszymi pojazdami po topniejącym już powoli śniegu, opowieści z dawnych lat, pokaz kunsztu kowalstwa, przytulanie puchatych króliczków, wreszcie finałowe ognisko. Bardzo serdecznie dziękujemy Wujkowi Krzysiowi i Cioci ze Starej Chaty za wspaniałe przyjęcie młodych gości z Gminy Głogów!

Nie każdy wie, że potrawy dużo lepiej smakują, jeśli się włożyło dużo serca w ich przygotowanie. Ale doskonale wiedzą o tym dzieci z naszych feryjnych świetlic w Serbach i Wilkowie, dlatego też z zapałem wzięły się za krojenie, tarkowanie i dekorowanie warzyw i innych dodatków, by pizze, pizzerki i tosty wyglądały i smakowały wybornie! W tym kulinarnym dniu nie mogło też zabraknąć rozmaitych zabaw ruchowych i zajęć plastycznych.

Dziękujemy za kolejny wspólnie spędzony dzień. Natomiast jutro Serby i Wilków ruszają do Zielonej Góry, by wziąć udział w bardzo ciekawych warsztatach edukacyjnych i zobaczyć pewną niezwykłą wystawę… Z kolei Borek, Przedmoście i Szczyglice już mogą szykować się na wielkie guzikowe show!

Data opublikowania: 22:34, 23 stycznia 2024

Kategorie: Aktualności