EtnoPolska: drogi do Gminy Głogów (20.06)

20 czerwca w gościnnych progach Klubu Seniora w Serbach miało miejsce kolejne wydarzenie zrealizowane przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów w ramach projektu „Etnokulturalna Gmina Głogów. Aktywna edukacja regionalna”.

„Drogi do Gminy Głogów. Tradycje kresowe” – taki tytuł spotkania z cyklu „Przecież stamtąd przyszliśmy” o kresowych korzeniach współczesnej Gminy Głogów zaproponowała Pani Renata Matysiak, kustosz głogowskiego muzeum. W pierwszej części mogliśmy wysłuchać interesującego, świetnie przygotowanego i bogato ilustrowanego zdjęciami wykładu o genezie i szczegółach wojennych i powojennych przesiedleń. Druga część była poświęcona tradycjom kresowym, między innymi dawnym potrawom oraz zwyczajom, które do dziś funkcjonują w naszych domach i społecznościach za sprawą naszych przodków. Uczestnicy spotkania chętnie włączyli się do dyskusji i już wiemy, że niedługo u seniorów w Serbach odbędą się kolejne warsztaty historyczne.

Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie i aktywny udział! Możemy zdradzić, że nasze następne etnospotkanie odbędzie się w Ruszowicach i będzie poświęcone kuchni kresowej. Do zobaczenia!

(Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2024)

Data opublikowania: 12:50, 21 czerwca 2024

Kategorie: Aktualności