Cud miód w Grodźcu Małym

cud miód grodziec mały plakat

Grupa nieformalna z Grodźca Małego, realizując inicjatywę kulturalną „Pszczółka wie, co dobre – mieszkańcy Grodźca Małego też to poznają” w ramach projektu „Coraz Bliżej Kultury: inicjatywy kulturalne w Gminie Głogów”, serdecznie zaprasza do udziału w edukacyjnych warsztatach pszczelarskich „Cud miód” (15 września, godz. 15).

Czy ludzkość przetrwa bez pszczół? Jakie jest ich znaczenie dla otaczającego nas świata? Kim jest pszczelarz i jak wygląda jego praca? Czy pszczoły rzeczywiście są pracowite? Dlaczego powinniśmy o nie dbać? Jak kiedyś, a jak dziś pozyskuje się miód? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzielą doświadczeni pszczelarze. W trakcie spotkania będzie można zobaczyć prawdziwy sprzęt pszczelarski, sprawdzić, jakie skarby oprócz miodu otrzymujemy z pracy pszczół, wziąć udział w degustacji miodów.

Uczestnicy spotkania otrzymają specjalne zestawy upominków! Organizatorzy zapraszają do zapisów, liczba miejsc ograniczona!

(Inicjatywa kulturalna „Pszczółka wie, co dobre – mieszkańcy Grodźca Małego też to poznają” jest współfinansowana przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2023)

Data opublikowania: 17:33, 6 września 2023

Kategorie: Aktualności