Cud miód w Grodźcu Małym

grodziec mały cud miód

„Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej” – śpiewał Jacek Kaczmarski. I coś w tym jest, bo na edukacyjno-pszczelarskie spotkanie „Cud miód” w Grodźcu Małym (piątek 15.09), zorganizowane przez grupę nieformalną realizującą inicjatywę kulturalną „Pszczółka wie, co dobre”, przybyła liczna grupa mieszkańców, by nie tylko dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy o arkanach hodowli pszczół, ale także wspólnie, rodzinnie spotkać się, porozmawiać, miło spędzić czas.

Spotkanie fantastycznie poprowadzili Państwo Barbara i Damian Turkowiakowie, właściciele Pasieka Nie ma lipy. Uczestnicy dowiedzieli się mnóstwa ciekawostek o miodzie i pszczołach, poznali różnorodne pszczelarskie sprzęty, mogli przymierzyć profesjonalne stroje, a także skosztować najróżniejszych rodzajów miodu. Nikt nie wyszedł z pustymi rękami – na uczestników warsztatów czekały upominki w postaci miodów, drewnianych nabieraków i okolicznościowych toreb. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich poczęstunek, a najmłodsi chętnie bawili się przy stoliku pełnym malowanek i pszczelich łamigłówek. Na koniec wspaniali prowadzący, oprócz gromkich braw, otrzymali także okolicznościowe upominki w postaci pszczelego rękodzieła przygotowanego przez Panią Ewelinę Murzyńską z Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów.

Organizatorzy i współorganizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za przybycie i już zapraszają na kolejne wydarzenie, a będzie nim spacer historyczny z przewodnikiem!

Więcej zdjęć z wydarzenia można znaleźć na profilu facebookowym naszego Centrum: https://www.facebook.com/profile.php?id=100064393581714

(Inicjatywa kulturalna „Pszczółka wie, co dobre – mieszkańcy Grodźca Małego też to poznają” jest współfinansowana przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2023)

Data opublikowania: 22:27, 15 września 2023

Kategorie: Aktualności