Chodźcie wszyscy po palemki – Przedmoście, 23.03

Chodźcie wszyscy po palemki… 23 marca w sali CBK w Przedmościu odbyły się rodzinne warsztaty wielkanocne, mające na celu kultywowanie tradycji tworzenia palemek. Nie wszyscy wiedzą, że tradycja ta która w Polsce sięga aż… XI wieku! Jak widać na załączonych zdjęciach, uczestnicy mieli pod dostatkiem bibułkowych kwiatów, bukszpanu i bazi, co zaowocowało stworzeniem przepięknych, barwnych palemek. Brawo Wy!

Data opublikowania: 13:40, 26 marca 2026

Kategorie: Aktualności