W słoneczne popołudnie 28 czerwca młodzi strażacy uczestniczący w Pikniku Profilaktycznym Gminy Głogów wzięli udział w kilkugodzinnej grze terenowej zatytułowanej „Baśniowy Turów”, przygotowanej i przeprowadzonej przez Leszka Rydza z CBK GG.
Turów i okolice zmieniły się nagle w baśniową scenerię. Strażaczki i strażacy, podzieleni na trzy drużyny, odwiedzali kolejne niezwykłe miejsca, by wykonywać różnorodne zadania i zdobywać kartonikowe punkty. Trzeba było między innymi odwiedzić Wzgórze Szalonego Drwala, odnaleźć Dzban Świętego Floriana, zapukać w dostojne progi Pałacu Królowej Turowa, sięgnąć po zaginiony Miecz Rycerzy Czerwonego Kura, a nawet odnaleźć czarodziejski Wehikuł Czasu! Chyba najwięcej emocji przyniósł mały „escape room”, czyli odwiedziny w mrocznej Komnacie Ducha Kościucha, gdzie każda ekipa musiała sporo pokombinować, aby zdobyć kluczyk do tajemniczej Czarnej Skrzyni strzeżonej przez węża! Na zakończenie wszystkie drużyny rozwiązywały quiz zatytułowany „Sport to zdrowie” (również na punkty).
Zwyciężyła drużyna Gaśnic, wyprzedzając na podium Toporki i Hydranty. Ale nie lokaty były najważniejsze, ale wspólna zabawa, przygoda, integracja, wędrowanie w pięknych okolicznościach przyrody, szukanie skrytek, rozwiązywanie zagadek – bez smartfonów, za to z wielkimi uśmiechami na twarzach. Serdecznie dziękujemy młodym uczestniczkom i uczestnikom gry za zaangażowanie i mnóstwo pozytywnej energii. Bawcie się dobrze w Turowie, a potem przez całe wakacje!




