Bardzo kulturalni sąsiedzi z PRL-u!

Towarzyszki i Towarzysze Gminy Głogów! Uprzejmie donosimy, że piknik integracyjny „Kulturalni sąsiedzi z PRL-u” w sobotę 23 września na boisku w Borku okazał się wielkim sukcesem całego kolektywu organizacyjnego!

Na spotkanie licznie stawił się lud pracujący miast i wsi, czyli proletariat i chłopstwo z Borku, Zaborni i nie tylko! Co prawda Pierwszy Sekretarz Partii nie dojechał, ale gospodarczej wizytacji dokonał sam Naczelnik Gminy Głogów Bartłomiej Zimny, który udzielił pochwały i wezwał do zdwojenia wysiłków celem wzmożenia dalszych działań kulturalnych, ku chwale idei i w ramach propagandy sukcesu projektu „Coraz Bliżej Kultury: inicjatywy kulturalne w Gminie Głogów”!

Podczas imprezy nie zabrakło licznych akcentów minionej epoki. Była księga skarg i wniosków, rekwizyty takie jak pralka Frania, a nawet pojazd marki Wartburg! Nie zabrakło plebejskich konkursów dla obywatelek i obywateli, oczywiście z nagrodami! Tym razem nie było mowy o gospodarce niedoboru – oko cieszył bogaty poczęstunek żmudnie wystany w kolejkach! Lokalni kinomani, z braku klubokawiarni, mogli obejrzeć plenerową prezentację o Zaborni, a także kultowego „Misia”, by posłuchać Wujka Dobra Rada, Wesołego Romka i trenera Jarząbka, łubu-dubu!

Kolektyw nieformalny miejscowości Zabornia i Borek dziękuje wszystkim za przybycie i melduje wykonanie 300% normy!

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć w profilu facebookowym naszego Centrum.

(Inicjatywa kulturalna „Poznajmy się! Kulturalna integracja Zabornia-Borek” jest współfinansowana przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2023)

(Emisja filmu zrealizowana w ramach projektu „Najtrudniejszy pierwszy krok” przy współpracy z Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Głogów, dzięki dotacji pozyskanej z programu Działaj Lokalnie 2023 pod patronatem Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce)

logo działaj lokalnie KŁO

Data opublikowania: 09:15, 25 września 2023

Kategorie: Aktualności