Bajkowo, folkowo, odlotowo! – 27.05

Nasz projekt „Etnokulturalna Gmina Głogów. Aktywna edukacja regionalna” to działania adresowane do bardzo różnych grup odbiorców. Między innymi do przedszkolaków – to właśnie dla nich Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów przygotowało cykl spotkań „Bajkowo, folkowo”, by w formie aktywnej zabawy i wciągających zajęć zapoznawać dzieci z naszą kulturą ludową, m.in. z legendami, pieśniami, zwyczajami.

27 maja w sali CBK w Przedmościu odbyło się pierwsze spotkanie, które przygotowała i poprowadziła specjalistka – Pani Małgorzata Szczech-Kwaśnik, nauczycielka wychowania przedszkolnego, przy współpracy Natalii Pasternak i Agnieszki Biegas z CBK. Rozpoczęliśmy od przeczytania legendy o poznańskich koziołkach autorstwa Agnieszki Frączek. Następnie Pani Gosia poprowadziła zajęcia muzyczne, gdzie najmłodsi ćwiczyli pierwsze kroki do piosenek. Wspólnie z rodzicami uczyli się także utworu „Szła dzieweczka do laseczka”, wykorzystując przy tym instrumenty muzyczne. Na sam koniec wspólnymi siłami wykonaliśmy duży obraz przy pomocy różnorodnych szablonów z ornamentami zaczerpniętymi z polskiego folkloru. Do zajęć wykorzystaliśmy piosenki: „W moim ogródeczku”, „Szła dzieweczka do laseczka” i „Grozik”.

A kolejne przedszkolakowe spotkanie „Bajkowo, folkowo” już w czerwcu, na które razem z Panią Małgosią serdecznie zapraszamy! ✨

(Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2024)

Data opublikowania: 09:04, 28 maja 2024

Kategorie: Aktualności