20-lecie Serbowiaków! – 25.XI

serbowiacy

To było prawdziwe święto folkloru!

W sobotnie popołudnie 25 listopada świetlica w Serbach stała się miejscem świętowania jubileuszu 20-lecia działalności Zespołu Folklorystycznego Serbowiacy. Sala wypełniła się po brzegi zaproszonymi gośćmi, przyjaciółmi zespołu.

Spotkanie otworzył Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Głogów Leszek Rydz, który powitał zebranych i przybliżył barwną historię zespołu Serbowiacy, począwszy od pierwszych miesięcy jego działalności. A było co wymieniać, bo lista osiągnięć Serbowiaków jest przebogata. To nie tylko festiwale i nagrody – to także uświetnianie gminnych i regionalnych uroczystości, akcji charytatywnych, przeglądów pieśni ludowej, wydarzeń religijnych, a czasem lokalne występy dla przedszkolaków, uczniów albo seniorów. Wszystko po to, by dzielić się z innymi radością śpiewania, przy okazji wspaniale promując własną miejscowość i Gminę Głogów.

Po tym krótkim wstępie nasi Jubilaci musieli spędzić na parkiecie dobre pół godziny, przyjmując liczne życzenia i gratulacje. Wójt Gminy Głogów Bartłomiej Zimny serdecznie dziękował Serbowiakom za wieloletnie godne reprezentowanie Serbów i Gminy Głogów. Życzenia składali także między innymi Radni Powiatu Głogowskiego i Gminy Głogów, Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolanta Wielgus, Sołtys Wsi Serby Tadeusz Marut, Prezes OSP Serby Marian Lalak, a także była Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Elżbieta Łukaszewska i były Wójt Gminy Głogów Andrzej Krzemień, wspierający zespół w pierwszych latach działalności. W imieniu Posła na Sejm RP Wojciecha Zubowskiego życzenia pomyślności złożyła dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Serbach Agnieszka Rajchel. Z kolei przybyłe na uroczystość członkinie zespołów Grodzianki i Przedmościanki gratulacje przedstawiły po prostu śpiewająco!

Wszystkim gościom za życzenia dziękowała kierownik zespołu Jolanta Krasicka. Po obiadowej przerwie (tu wielkie oklaski dla Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Serbach za przygotowanie wspaniałego poczęstunku!) przyszedł czas na piękny okolicznościowy tort, a po toaście i gromkim „Sto lat!” nastąpił wielki finał spotkania, czyli pełen świetnej energii występ Serbowiaków – nic tylko śpiewać i tańczyć!

Wszystkim uczestnikom i współorganizatorom tego pięknego wydarzenia bardzo serdecznie dziękujemy. Drogi Zespole – wszystkiego dobrego dla Was na kolejne 20 lat!

Więcej zdjęć z wydarzenia w naszym profilu na Facebooku: kliknij tutaj

(zdjęcia: Piotr Gajek)

Data opublikowania: 16:50, 26 listopada 2023

Kategorie: Aktualności